Czyste powietrze a produktywność

Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, czy zdalnie, twoja produktywność w trakcie pracy ma kluczowe znaczenie w efektywnym wykorzystaniu czasu. Wszyscy wiemy, że otaczające nas środowisko może mieć wpływ na nasze zdrowie. Czy zdajesz sobie sprawę, w jaki sposób ma ono wpływ na Twoją produktywność? Masz problem z efektywną pracą, szukasz różnych technik zwiększenia produktywności i nie widzisz poprawy? Powodem może być niewłaściwa temperatura w pomieszczeniu albo kiepska wentylacja. W tym krótkim wpisie chcemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zadbanie o czyste powietrze i odpowiednią temperaturę wpłynie na Twoją produktywność.

Czyste powietrze a produktywność
Czyste powietrze poprawia parametry kognitywne!

Przeprowadzono kilka badań na amerykańskich uniwersytetach, w których oceniano wpływ środowiska pracy na funkcje poznawcze osób pracujących wewnątrz. Chociaż badania obejmowały małe próbki, wykazano, że lepsze oświetlenie, kontrola temperatury i dobra wentylacja spowodowały, że uczestnicy badania uzyskali średnio o 101% wyższą wydajność kognitywną. Jest to porównanie z osobami pracującymi w „zwykłym” biurze.

Wnioski z badań

czyste powietrze a produktywność
Jak tu pracować, kiedy trzeba wachlować?
  • Aby zwiększyć produktywność w miejscu pracy, ważne jest zadbanie o zdrowe powietrze poprzez odpowiednią wentylację i czyste systemy klimatyzacji. Więcej o zdrowym powietrzu pisaliśmy w tym wpisie.
  • Zapewnienie komfortowej temperatury jest pomocne w zwiększaniu produktywności. Brudny klimatyzator rzadziej skutecznie ogrzewa lub chłodzi biuro, w zależności od potrzeb.
  • Redukcja lotnych związków organicznych, takich jak zanieczyszczenie mikrobiologiczne. Można je znaleźć w brudnych klimatyzatorach i na nich. co skutkuje zdrowszymi miejscami pracy. Zdrowsze miejsce pracy przekłada się na mniej dni chorobowych.

Dr Joseph Allen adiunkt nauk o ocenie ekspozycji na Harvard T.H. Chan School of Public Health, dyrektor programu zdrowych budynków w Center for Health and the Global Environment w Harvard Chan School, kierownik badania, powiedział: „Badanie to sugeruje, że środowisko wewnętrzne może mieć głęboki wpływ na efektywne podejmowanie decyzji pracowników, która jest głównym wskaźnikiem wydajności pracowników ”.


W HydroKleen wierzymy, że zdrowe powietrze najlepiej wspiera czysty i zdezynfekowany klimatyzator, i wiemy, że jesteśmy najlepsi w branży. Skontaktuj się z naszym przyjaznym zespołem, aby zachować swój klimatyzator biurowy w czystości. Być może zaobserwujesz, że zwiększy się Twoja wydajność!

Jeśli nie masz jeszcze klimatyzacji, zapraszamy do skorzystania z usług Szymański Chłodnictwo-Klimatyzacja.