5 oznak, że ​​klimatyzator wymaga wyczyszczenia

W poprzednim wpisie rozprawiliśmy się z czterema częstymi mitami na temat klimatyzacji. Dziś podamy pięć charakterystycznych oznak, że Twój klimatyzator wymaga wyczyszczenia. Regularny serwis i dezynfekcja sprzętu to dobry nawyk. Jednakże może nie być to dla Ciebie oczywiste, jak często należy wyczyścić urządzenie oraz jakie są objawy jego zabrudzenia. Istnieje kilka typowych przesłanek, aby skorzystać z serwisu HydroKleen.

1. Filtr wygląda na brudny, szary i zakurzony.

Nagromadzenie się brudu powoduje, że klimatyzator nie działa tak wydajnie, jak to tylko możliwe. Stąd rosną koszty związane z wyższymi rachunkami za prąd. Dodatkowo brudny filtr rozprowadza ten kurz w powietrzu, co może być kłopotliwe dla alergików.

2. Nie wieje tak gorąco ani zimno jak kiedyś.

Klimatyzator, który nie radzi sobie tak dobrze z chłodzeniem lub ogrzewaniem pomieszczenia jak dawniej, może powodować uzasadnioną frustrację użytkownika. To oczywisty znak, że maszyna ma problem z wydajną pracą. Jeśli tak się dzieje, rozważ skorzystanie z HydroKleen.

3. Jednostka „sapie” lub „dyszy”.

Każdy nietypowy dźwięk wydobywający się z klimatyzatora należy dobrze zbadać. Jeśli problem nie będzie rozwiązany, odgłosy mogą się nasilać. Przyczyną może być poluzowanie wentylatora, śruby lub panelu. Co więcej, nagromadzony kurz na wentylatorze może powodować jego złe wyważenie. Może być konieczne wyczyszczenie wymienników ciepła. Te problemy i wiele innych, często rozwiązuje dobre czyszczenie i dezynfekcja.

4. Powietrze z klimatyzatora śmierdzi.

Klimatyzatory mają odpływ skroplin, który może się zatkać, powodując rozwój pleśni i grzybów oraz wydzielanie charakterystycznego stęchłego zapachu. Czasami woda i ciemna przestrzeń stają się kuszące dla małych zwierząt, takich jak jaszczurki, które następnie mogą utknąć i ulec rozkładowi, pogłębiając śmierdzącą sytuację.

5. Minęło ponad 12 miesięcy od ostatniego czyszczenia.

Możesz nie zauważyć żadnego z poprzednich oznak, które powinny skłonić Cię do czyszczenia i dezynfekcję. Jednakże zapewniamy, że jeśli minęło ponad 12 miesięcy, klimatyzator wymaga wyczyszczenia, ponieważ będzie zawierał kurz, brud i zanieczyszczenie mikrobiologiczne.

klimatyzator wymaga wyczyszczenia
Aby przywrócić sprawne i efektywne działanie klimatyzatora, skontaktuj się z lokalnym specjalistą HydroKleen. Zajmie się powyższymi problemami zgodnie z naszą niesamowitą gwarancją serwisową, a Twoje urządzenie będzie Ci za to wdzięcze!

Jeśli nie masz jeszcze klimatyzacji, zapraszamy do skorzystania z usług Szymański Chłodnictwo-Klimatyzacja.