Ekologiczne miejsce pracy

Najlepsze miejsca pracy niekoniecznie muszą posiadać stoły do ping-ponga i wygodne pufy do relaksu. W dzisiejszych czasach ekologiczne miejsce pracy jest jednym z istotnych czynników wpływającym na przyciąganie do firmy najlepszych talentów. „Ekologizacja” nie oznacza wysokich kosztów,  co więcej może pozytywnie wpłynąć na wyniki Twojej firmy. Wykonując poniższe kroki, przyczyniasz się do poprawy stanu środowiska oraz wizerunku swojej marki.

1. Zmniejsz zużycie energii elektrycznej

ekologiczne miejsce pracy

Może to być tak proste, jak wyłączenie urządzeń, gdy nie są używane oraz wyłączenie światła w biurze w nocy. Sprawdź, czy Twoje urządzenia, takie jak lodówki i klimatyzatory, są w dobrym stanie i działają wydajnie. Wybierając laptopy zamiast komputerów stacjonarnych, również zmniejszysz zużycie energii.

2. Zarządzaj zużyciem papieru

Nierzadko zdarza się, że ludzie drukują rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebują, a potem o nich zapominają. Aby zmniejszyć liczbę wydruków w biurze, większość drukarek wielofunkcyjnych posiada funkcję, dzięki której dokumentu nie można wydrukować, dopóki nie zostanie wprowadzone hasło. W efekcie zmniejsza się zużycie papieru i energii. Łatwy dostęp do niszczarek i pojemników na recykling w miejscu pracy oznacza również, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że makulatura wyląduje w zwykłym koszu na śmieci.

3. Wybierz ekologiczne produkty czyszczące

Od zmywania naczyń po gruntowne sprzątanie biura, wybór ekologicznych środków czyszczących jest równie dobry dla Twojego zespołu, jak i dla środowiska. Szukaj produktów wolnych od szkodliwych chemikaliów, takich jak azot, fosfor i amoniak.

4. Recykling, recykling, recykling

ekologiczne miejsce pracy

W biurach zużywa się wiele „rzeczy”, a niektóre z nich można poddać recyklingowi. Obejmuje to wkłady do drukarek, baterie i kapsułki z kawą. Posiadanie oddzielnych pojemników do zbierania każdego z tych przedmiotów zachęca personel do recyklingu, a nie dodawania do odpadów. Lokalne władze mogą mieć dodatkowe informacje na temat tego, co można poddać recyklingowi w twojej okolicy.

 5. Popraw jakość powietrza w pomieszczeniach

Wiele biur nie ma dostępu do świeżego powietrza, więc systemy klimatyzacji są istotną częścią ekosystemu miejsca pracy. Utrzymywanie klimatyzatorów w dobrym stanie oraz dezynfekowanie opłaci się dzięki czystemu powietrzu, zdrowszym pracownikom i zmniejszonym kosztom energii elektrycznej. Ekologiczne miejsce pracy korzystnie wpłynie na produktywność pracowników. Po więcej szczegółów zapraszamy do wpisu: czyste powietrze a produktywność.


Zespół HydroKleen rozumie, jak ważne są te kroki. Najlepszym sposobem na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach jest zlecenie specjaliście kontroli, czyszczenia i dezynfekcji systemu.

Zadzwoń do nas już dziś +48 509 400 920 i oddychaj zdrowym powietrzem. Jeśli nie masz jeszcze klimatyzacji, zapraszamy do skorzystania z usług Szymański Chłodnictwo-Klimatyzacja.